fb Heroes: Bohaterowie, którzy zmieniali strony konfliktu - SegeWorld

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
image

Heroes: Bohaterowie, którzy zmieniali strony konfliktu

29 maja 2021
Pobierz w formacie PDF

Jak dobrze wiemy, w menu scenariusza Heroes oprócz wyboru królestwa wybieraliśmy również bohatera startowego jednego z kilkunastu dostępnych w danej frakcji. Wśród nich zdarzyli się tacy, którzy wcześniej służyli lub zamieszkiwali inne ziemie i zmienili stronę konfliktu.

Przykłady? Proszę bardzo:

Inferno w świecie Heroes:

Frakcja inferno w świecie Heroes

Fiona – W jej opisie mamy informację, że przed inwazją Kreegan była treserem zwierząt w Erathii. Jednak, kiedy popularne demony najechały na Enroth natychmiast przyjęto ją w szeregi wojsk Eeofolu, kiedy ta udowodniła im, że potrafiła również zapanować nad piekielnymi ogarami oraz cerberami.

Pyre – Podobnie jak Fiona działała w Erathii. Co skłoniło demony, że te przyjęły ją do siebie? Kreeganom spodobało się, że Erathianka chciała eksterminacji wszystkich nieludzkich istot z królestwa. A dlaczego służyła Kreeganom? Twórcy Heroes stwierdzili, że o tym wie tylko ona.

Ayden – Był szamanem, który najprawdopodobniej działał w Avlee, jednak kiedy Kreeganie przybyły na Antagarich zaoferował im swoje usługi. W trakcie służby u demonów odkrył w sobie dziką rządzę i od tej chwili dążył, aby zasiąść na tronie własnego królestwa.

Xarfax – W przypadku poprzednich bohaterów możemy domniemywać, że ze służbą wojskową nie mieli wiele wspólnego, ale działali w innych królestwach. Xarfax służył w armii erathiańskiej do roku 1162 P.C. gdy został pojmany przez demony. Nie wiadomo co się stało z jego oddziałem, jednak demony zdając sobie sprawę z drzemiącej w nim potęgi przekabacili go na swoją stronę. Prawdopodobnie użyli do tego tortur oraz innych sztuczek magicznych.

Wrota Żywiołów:

Wrota Żywiołów w świecie Heroes

Tutaj praktycznie co drugi z bohaterów wcześniej służył, przebywał, lub żył w innym królestwie, a po pojawieniu się żywiołów dołączył do nich. Wymieńmy kilku z nich:

Thunar – przebywała w okolicach Steadwick, gdzie nauczyła się zarządzać złotem oraz podstaw taktyki. W jej obecności w Erathii nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to, że była żywiołakiem ziemi. Dlaczego zaakceptowano ją w królestwie ludzi? Nie potrafię wyjaśnić, podobnie jak twórcy Heroes. Jednak natychmiast przyjęto ją w szeregi Wrót Żywiołów, kiedy pojawiły się na Antagarich.

Luna – Czarodziejka z pierwszych dwóch części Heroes, która po przybyciu do Antagarich poczuła wezwanie do Wrót Żywiołów. Przybywszy do Erathii zrozumiała jednak, że bardziej aniżeli umiejętnego posługiwania się magią wody powinna opanować magię ognia.

Brissa – Jest przykładem na to, że do Wrót Żywiołów mógł trafić każdy, nawet dżin. Wcześniej służyła pod sztandarem Gavina Magnusa w szeregach Bracady w trakcie walk o Odrodzenie Erathii. Walczyła, choć nie przeszła pełnego szkolenia, co tylko świadczyło jak wielkie umiejętności w sobie miała.

Labetha – Mieszkała w Erathii, gdzie podczas walk o jej odrodzenie zamordowano jej rodziców, a ona uciekła do Avlee. Tam zaopiekowały się nią drzewce, dzięki którym poczuła wielką nić z magią ziemi. Z tego powodu nie wahała się, kiedy przyszło do niej wezwanie z Wrót Żywiołów.

Można byłoby wymienić jeszcze tutaj Ciele, Grindana, Gelare, Inteusa czy Aenaina, jednak wszystkich ich wyróżniało jedno. Każdy z nich przyjął wezwanie do Wrót Żywiołów, kiedy pojawiły się na Antagarich.

Królestwo rycerzy w świecie Heroes:

Królestwo ludzi w świecie Heroes

Zaskoczeni? Również i tutaj pojawiło się paru bohaterów, którzy nie od zawsze przebywali w Erathii. Któż to taki? Zobaczmy:

Sylvia – nim dołączyła w szeregi Erathii służyła jako regnański pirat. Stwierdziła, że takie życie nie jest dla niej i przyjęła się do służby u boku Riona Gryphonhearta. Zastanawiające jest to, że nie spotkała ją żadna kara, skoro piraci łupili również statki erathiańskie. Możliwe, że uniknęła odpowiedzialności walcząc przeciwko piratom, z którymi wcześniej napadała na podróżne statki.

Adelaide – W jej przypadku to był powrót do domu po wielu latach. Pewnego dnia na morzu dopadł ją sztorm, a jej statek rozbił się na brzegach Vori, w domu śnieżnych elfów. Tam przez dwadzieścia lat uczyła się wojskowego rzemiosła, a także sztuki magicznej, głównie magii lodu. Po tych latach wróciła do Erathii.

Czy to wszyscy?

Zdecydowanie nie. Myślę, że jeszcze wielu bohaterów powinno się tutaj znaleźć. Choćby bohaterowie z kampanii, którzy zdradzili swoje frakcje, przykładowo Yog i Lord Haart. Pierwszy z nich odszedł z Bracady, aby dołączyć do Krewlod (opowiada o tym kampania narodziny Barbarzyńcy), natomiast Lord Haart okazał się zdrajcą Erathii paktującym z nekromantami.

Można byłoby wspomnieć o Adrienne, która odbywała nauki wśród kleryków w Steadwick, a potem wróciła do Tatalii, czy Gelu, który walczył zarówno po stronie Avlee, jak i Erathii. Jak więc sami widzicie w sadze występują bohaterowie, którzy wcześniej służyli, bądź przebywali, w jednym królestwie, a zaciągnęli się do innego.

Wejście do Heroes of Might and Magic Armageddons Blade

Znacie jeszcze takich bohaterów? Jeśli tak, to sekcja z komentarzami jest dla was 😊

 

Moim źródłem inspiracji do tego artykułu były informacje umieszczone na stronie Jaskini Behemota, największego portalu w Polsce o świecie Heroes:

http://h3.heroes.net.pl/bohaterowie/awansowanie

O świecie Heroes napisałem już kilka artykułów, jeśli zainteresowałem Was nim, sprawdźcie następne:

https://segeworld.pl/heroes-dlaczego-tak-nie-lubimy-gelu-i-czy-wszystkiemu-jest-on-winny/

https://segeworld.pl/heroes-dlaczego-ukazuje-wydarzenia-ze-swiata/

https://segeworld.pl/heroes-moj-ulubiony-tryb-rozgrywki-kampanie-d/

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
3 lat temu

Super, aby tylko wiecej. Moze cos na temat wielkich magow, ktorzy sa kluczowi w rozgrywkach multiplayer t.j Grindan, Solmyr, Deemer czy Gundula

2
0
Would love your thoughts, please comment.x