fb Heroes: Mój ulubiony tryb rozgrywki? Kampanie :D - Segeworld

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
image

Heroes: Mój ulubiony tryb rozgrywki? Kampanie :D

23 kwietnia 2021
Pobierz w formacie PDF

Heroes: Dlaczego polubiłem kampanie? – Nie przez poziom trudności 😛

Występuje wiele gier w których tryb kampanii jest jednym z podstawowych trybów rozgrywki. Jednak mam wrażenie, że wśród graczy heroes największą popularność zdobył tryb multiplayer, a hot seat można powiedzieć, że jest tylko i wyłącznie przypisany do tej turówki. Dla mnie jednak od zawsze liczyła się tylko kampania. Dlaczego? Czytajcie dalej.

Uniwersum Might and Magic to ciekawa fabuła

Czy wiecie, że świat, który występuje w pierwszych trzech częściach odsłony Heroes of Might and Magic, jest wynikiem upadku wielkiej cywilizacji starożytnych? Wiedzieliście, że Kreeganie, czyli popularne demony, to tak naprawdę przybysze z kosmosu, którzy zostali stworzeni przez Stwórców do niszczenia światów Starożytnych? A może znacie nazwy kontynentów, na jakich dzieje się akcja pierwszych trzech części Heroes of Might and Magic?

Świat Heroes

I właśnie dlatego to uniwersum jest piękne, że elementom fantasy wpleciono historię rodu science – fiction

Piękne w nim jest to, że wiele smaczków wychodzi dopiero, jak się w nie zagłębimy. Wielu z nas przypisało znaczenie poszczególnym istotom, a okazuje się, że ich geneza jest zupełnie inna, niż mogliśmy przypuszczać.

Inaczej jak wytłumaczymy, że demony to rodzaj maszyn stworzonych do niszczenia, a archanioły to androidy, które broniły mieszkańców przed nimi? Kolejny przykład magia. Poprzez powieści fantasy utarło się, że jest specjalną umiejętnością przeznaczoną tylko dla czarodziei. Tutaj natomiast (najprawdopodobniej) towarzyszyła mieszkańcom w codziennym życiu. Jeśli nie miałbym racji, to po co byłaby mana, którą każdy posiadał?

Technologia w uniwersum Might and Magic

Zaklęcia, czary, umiejętności itp. są pozostałością po technologii Starożytnych. Istoty żyjące w świecie Enroth zdążyły o niej zapomnieć. Aczkolwiek przypominają nam o tym poszczególne części Might and Magic. W Might and Magic VI jesteśmy na Enroth, po tym jak Roland Ironfist wygrał wojnę o sukcesję ze swoim bratem Archibaldem i narodził się kult Baa, który oczywiście musieliśmy pokonać. Natomiast w VII odsłonie cyklu trafiamy na Antagarich tuż po wydarzeniach z Odrodzenia Erathii. W obydwóch przypadkach pojawił się zalążek technologii starożytnych.

Screen z zakończenia Might and Magic VII

Oczywiście wielu z nas pokochało heroes’y poprzez piękny świat fantasy, aczkolwiek należy wiedzieć, że wszelkie umiejętności, które zostały opisane w świecie fantasy są tak naprawdę pozostałością po technologii starożytnych. Będę Wam przybliżał tą historię świata, ponieważ wydaje mi się, że warto wiedzieć skąd pochodzą różne umiejętności, przedmioty itp.

Po części to właśnie kampanie odpowiadają na te pytania

Kampanie w Heroes choć skupiają się głównie na aktualnych wydarzeniach, tak jednak stanowią zalążek do tego, co się działo w przeszłości. Zwłaszcza opowiadają o tym kroniki Tarnuma, o których również będę chciał napisać, lecz na potrzeby tego artykułu nadmienię, że i w nich znajduje się historia świata Enroth, która ma nam pokazać, że jednak mamy do czynienia ze światem Science-Fiction, który popadł w barbarzyństwo po ciszy.

Świat Heroes jest piękny, lecz niekompletny

Są wydarzenia, które wymagają doprecyzowania. Wiemy, że się wydarzyły, ale jak do nich doszło i jak dokładniej wyglądały, już nie. Na część z nich chciałbym przedstawić prawdopodobną wersję wydarzeń. Oczywiście z racji, że piszę fanfiki, to nieco dodam od siebie, co może pasować lub nie do świata Might & Magic. Nim posypią się na mnie gromy z tego powodu zaznaczam, że New World Computing razem z 3DO tworząc to uniwersum inspirowali się znanymi archetypami i motywami ze światów fantasy. Jakie to były inspiracje, to również zostawię na inny artykuł.

Pisząc ten tekst już wiem, że będą co najmniej trzy kolejne 😀

Podsumowując

Pisałem w troszkę zawoalowany sposób, dlaczego polubiłem kampanie heroes, jednak głównie miałem na myśli obszerność tego uniwersum i przenikanie się dwóch światów: fantasy i science fiction.

A co wy o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu 😊 i zapraszam na swój fanpage, gdzie dzielę się ciekawostkami z uniwersum Mocy i Magii: https://www.facebook.com/SegeWorld

Jedno z kluczowych wydarzeń dla świata Might & Magic opisałem, którym był Podbój Steadwick. Do jego pierwszej części wejdziecie wchodząc w ten link: https://segeworld.pl/czesc-i-podboj-steadwick/

A więcej o świecie Might and Magic standardowo zachęcam do odwiedzania strony fandomu Might and Magic: https://mightandmagic.fandom.com/wiki/Main_Page

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x