fb Heroes: Bohaterowie, którzy stali się nekromantami SegeWorld

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
image

Heroes: Bohaterowie innych frakcji, którzy stali się nekromantami

26 czerwca 2021
Pobierz w formacie PDF

Heroes: Bohaterowie innych frakcji, którzy stali się nekromantami

 

Król Lisz Gryphonheart

W poprzednim artykule wspomniałem, że panowanie króla Nicholasa Gryphonhearta skończyło się otruciem go przez lorda Haarta i pochowaniu w Stonecastle. Wydarzenie to stanowiło wstęp do pierwszej odsłony trzeciej części Heroes: Odrodzenie Erathii. Okazało się, że lord Haart działał pod wpływem Sandro, który był zafascynowany jego zainteresowaniem kultem śmierci (nie możemy potwierdzić, czy znali się od momentu walki z Morglinem Ironfistem na Enroth. Jeśli tak, to Sandro miał ułatwione zadanie). Ten sam Sandro, którego chwilę wcześniej plany zniweczyli Gelu, Yog, Gem i Crag Hack, wpadł na kolejny pomysł podboju Antagarich, a jednym z punktów jego planu było otrucie władcy Erathii. Pierwotnie plany nekromanty były inne, lecz Finneas Vilmar podstępem wtrącił go do lochu, za zabójstwo lorda Smedtha.

Wspomniany Finneas Vilmar po wtrąceniu Sandro do lochu zaatakował okolice Stonecastle, gdzie był pochowany ostatni Gryphonheart. Dzięki duchowi opresji ożywił króla podczas rytuału niekończącej się nocy, jednak nie skończył się on tak, jak zamierzał. Powstał potężny lisz, który chciał się zemścić za swoją śmierć. Zamordował on króla Vilmara i zasiadł na tronie Deyji.

Ożywienie króla Gryphonhearta

Rządził twardą ręką i natychmiast pozbywał się opozycji, jeśli ktoś sprzeciwiał się jego władzy. Przekonał się o tym generał Mot, który nie popierał otwartej wojny z Erathią. Lisz uśmiercił go i rozpoczął zbieranie armii. Pod tym pretekstem wysłał Vokiala i Vidominę na wzgórza Emerald, w celu dokonania „żniw”. Terminem tym nekromanci określali rzeź istot i późniejsze przyzywanie ich na swoją stronę. Dzięki temu liczebność armii nekromanckiej szybko wzrastała. Wampir i nekromantka uwolnili Sandro, aby ten zdołał powstrzymać króla Lisza, od którego odwracało się coraz więcej nekromantów. Jednak jego działania nie okazały się skuteczne i król lisz Gryphonheart zdobył władzę w całej Deyji.

Na pomoc przychodzi Erathia

Nekromanci poprosili o wsparcie królową Katarzynę, która po wygnaniu władców podziemi za cieśninę Nighońską skierowała swoje siły na północ. Niechętnie, lecz przyjęła ich pomoc i po raz pierwszy w historii nekromanci walczyli ramię w ramię z Erathianami, elfami z Avlee i czarodziejami z Bracady. Królowa Katarzyna dowiedziała się, że to lord Haart był odpowiedzialny za otrucie jej ojca, więc trzymała go blisko siebie, aby potem go ukarać.

Wojna z nekromantami przebiegła na korzyść Erathian i armia królowej stanęła przed samym Stonecastle. Obrońcy długo się bronili, ale w końcu przełamali opór nekromantów i podbili twierdzę. Powiedziała królowi liszowi, że za jego śmierć odpowiadał lord Haart, którego osobiście zabił, a królowa wysłała duszę swojego ojca do świata Starożytnych i pochowała go po raz ostatni.

Zabójstwo lorda Haarta przez króla lisza i zakończenie pierwszej części Heroes odrodzenie Erathii

Lord Haart jako rycerz śmierci

Gdy Erathia dowiedziała się o zdradzie lorda Haarta, jego ciało zostało zbezczeszczone i zapomniane przez jej mieszkańców. Jednak kult nekromantów działających w Tatalii zwieńczył okazję, żeby przywrócić go do życia i ustanowić przywódcą zgrupowania. Dokładnie nie wiemy, jakie plany miał Lord Haart, kiedy stanął na czele nekromantów, jednak wiadomo, że do ich realizacji potrzebował armii. W tym celu napadł na ludy bagien i rozpoczął „żniwa”.

Lord Haart jako rycerz śmierci. Opowiada o tym kampania Heroes: Igranie z ogniem

Misję powstrzymania jego terroru powzięła Adrienne, znana jako ognista wiedźma. Widziała zniszczone miasteczka, zamordowanych gnolli i jaszczuroludzi i wyssane życie z terenów bagnistych. Wiedziała, że Erathia nie wspomoże jej w walce z nowym przeciwnikiem z dwóch powodów. Pierwszym było zerwanie przez Tatalię rozejmu podpisanego z królem Nicholasem Gryphonheartem, a drugim było jej osłabienie wojną z demonami i nekromantami z Deyji.

Udało jej się uzyskać wsparcie ludów z bagien i stając na ich czele rozbiła kult nekromancki w Tatalii i zabiła jego przywódcę. Pochowała jego ciało w nieoznaczonym grobie znajdującym się w gęstym lesie, po czym rozmyślała kogo pogrzebała: bohatera, czy przestępcę.

Zakończenie kampanii Heroes Igranie z ogniem

Jeżeli znacie jeszcze jakiś bohaterów, którzy później stali się nekromantami, to wspomnijcie o nich w komentarzach 😊

 

Inspirowałem się stroną fandomu o świecie Heroes:

https://mightandmagic.fandom.com/wiki/Nicolas_Gryphonheart
https://mightandmagic.fandom.com/wiki/Haart_(Enroth)

Pozostałe artykuły z serii Heroes znajdziecie w podstronie pozostałe wpisy:

https://segeworld.pl/category/category/inne-wpisy/

4 2 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x