fb Heroes: Władcy Erathii część 2 - SegeWorld | Kamil "Sege" Sobik

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
image

Heroes: Władcy Erathii część 2

19 czerwca 2021
Pobierz w formacie PDF

Heroes: Władcy Erathii część 2

W poprzednim tygodniu skończyłem opisywać władców Erathii na królu Aaronie Gryphonheartcie IV, który rządził około 800 roku p.C. (po Ciszy). Od tej chwili nie znamy dokładnych władców Erathii aż do rozpoczęcia trzeciej odsłony serii Heroes, a tam panował …

Nicholasa Gryphonhearta

Nicholas Gryphonheart - od jego śmierci i następującego po nim przybycia rozpoczyna się trzecia odsłona Heroes

Urodził się on w 1110 roku p.C. i odziedziczył tron w młodym wieku (nie znamy imienia jego poprzednika). Ożenił się z Gwelian w wieku dwudziestu trzech lat i rok później przyszła ich pierwsza córka Katarzyna, a kilka lat później druga córka Beatrice. Nie wiemy wiele o początkach jego panowania, oprócz jednego wydarzenia, które mogło zakończyć jego rządy. Podczas wyprawy myśliwskiej jego drużyna wraz z żołnierzami została wycięta do nogi przez nieznanego sprawcę, natomiast króla uratował Sir Kentaine, który przeniósł go do bezpiecznego miejsca. W nagrodę monarcha ofiarował mu Miecz rodu Gryphonheart, aby kontynuował władzę w Erathii, jeśli nie będzie następcy.

Najbardziej dał się zapamiętać z wygnania nekromantów z północnych części Erathii, którzy wcześniej zawłaszczyli te tereny. Co możemy powiedzieć o królu, to, że zawsze dążył do pokoju. W taki sposób zakończył potyczki między Tatalią i Erathią trwające przez kilka wieków poprzez podpisanie pokoju z ludem bagien.

Dwa lata później jego żonę i córkę Beatrice zamordowano przez maruderów podczas podróży na północ Antagarich. Wydarzenie to mocno wpłynęło na króla, gdzie, jak określał to profesor Marcus Finch następne dni były jednymi z najsmutniejszych w królestwie. Jednak król nie wykazał chęci odwetu na Tatalii za atak, tylko ukarał odpowiedzialnych za śmierć królowej i księżniczki. Obawiając się ataku na starszą córkę zaaranżował jej ślub z Rolandem Ironfistem, który wygrał wówczas wojnę o sukcesję na Enroth. Decyzja ta miała również swoje polityczne konsekwencje, dzięki czemu zapewnił następcę tronu.

Późniejsze lata panowania

Następne lata były mocno burzliwe dla całej Erathii. Przede wszystkim spowodowane to było działaniami Sandro, który próbował z elfa Gelu zrobić zdrajcę Erathii. Była to tylko część jego planu, aby podbić cały kontynent. Król pomimo dowodów obciążających elfa stanął w jego obronie. Nie mógł osobiście kontynuować wojny z chytrym nekromantą, ponieważ barbarzyńcy z Krewlod przekroczyli granice Erathii. Zadanie to pozostawił Druidce Gem i wspomnianemu Gelu, do których dołączyli Yog i Crag Hack. Aczkolwiek wspomógł wyprawę króla Avlee Eldricha Parsona przeciwko smoczej królowej Mutare. Opowiada o tym jedna z kronik Heroes: Clash of Dragons.

Później został otruty przez swojego towarzysza Lorda Haarta i pochowano go w Stonecastle. O jego działalności, jako król lisz będzie oddzielny artykuł. Władzę po nim przejęła …

Katarzyna Ironfist (z rodu gryphonheart)

Scena z intro do Heroes III Odrodzenie Erathii

Katarzyna od najmłodszych lat przejawiała skłonności wojskowe. Kiedy miała szesnaście wiosen przyłączyła się do elitarnego oddziału erathiańskiego o nazwie Brygada Szponu, a jej pierwszym zadaniem było stłumienia buntu Connela Traxtona. Pomimo tego, że generał miał przewagę liczebną, to Katarzyna wykazując się taktyką wojskową pokonała niesfornego buntownika.

Jej ojcowi nie podobało się, że Katarzynę tak ciągnęło do wojskowego życia, ale dzięki interwencji królowej Gwelian zmienił zdanie.

Później Nicholas zaaranżował jej ślub z Rolandem Ironfistem i do Erathii wróciła dopiero na pogrzeb jej ojca, jednak dostrzegła, że Erathia została podbita przez Nighon, Kreegan, Krewlod i Tatalię. Wyswobodzenie Erathii z rąk wrogów znamy z pierwszej części Heroes III Odrodzenie Erathii. Jednak odzyskanie królestwa nie kończyło wojen, ponieważ należało pozbyć się Kreegan ze świata Enroth, a w tym celu należało podbić twierdzę Kreelah.

Królową Katarzynę początkowo traktowano, jako wyswobodziciela Erathii, jednak w trakcie kampanii Ostrza Armagedonu zaczynała tracić poparcie. Mimo to razem z mężem udało im się wygnać ze świata Kreegan i odpłynęli z powrotem do Enroth. Obowiązek wyboru nowego króla spoczął na barkach Generała Kendalla, którego Katarzyna poznała w trakcie służby w Brygadzie Szponu.

 

Odnośniki:

Poprzedni artykuł o królach i królowych Erathii znajdziecie pod tym linkiem: https://segeworld.pl/heroes-wladcy-erathii-czesc-1/

Inspiracją dla mnie była jak strona fandomu o świecie Heroes: https://mightandmagic.fandom.com/wiki/Nicolas_Gryphonheart 

Zapraszam również na rozpoczęte opowiadanie, w którym opowiadam o tym, jak powstali nekromanci: https://segeworld.pl/heroes-bunt-nekromantow-czesc-1-part-1/

4 1 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
2 lat temu

Gites

1
0
Would love your thoughts, please comment.x