fb Heroes: Bohaterowie poprzednich części Heroes w trójce - SegeWorld

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
image

Heroes: Bohaterowie poprzednich części Heroes w legendarnej trójce

5 czerwca 2021
Pobierz w formacie PDF

Części przechodzą między sobą

Wielu bohaterów, których mieliśmy do wyboru w menu Heroes III, wcześniej działało na kontynencie Enroth. Każdy z nich miał swoje powody przybycia na Antagarich. Były wśród nich te militarne, imperialistyczne, chęć zaznania spokoju, czy w poszukiwaniu wiedzy. Właśnie te postacie chciałbym wziąć na warsztat. Zainteresowani? W takim razie zapraszam.

Gem

Jedna z najlepszych czarodziejek na kontynencie Enroth, gdzie wysoko pięła się w hierarchii wojskowej w królestwie leśnych istot dowodzonych przez Lamandę. Jej władczyni sprzymierzyła się ze Slayerem i Alamarem, którzy zostali pokonani przez Morglina Ironfista, a ją samą skazano na śmierć. Zastanawiające jest, że Gem uniknęła odpowiedzialności w porównaniu do Lamandy, jednak podczas wojny o sukcesję już stanęła po stronie Rolanda Ironfista, przyczyniając się do obalenia rządów jego brata Archibalda. Później przybyła na Antagarich i tę historię znamy z kampanii nowe początki, czy nieświęte przymierze znane z Heroes III: Cień Śmierci. Przybyła, ponieważ chciała zaznać spokoju, który jak się okazało, nie był jej dany.

Xenofex

Kreeganie pojawili się na planecie Enroth podczas Nocy Spadających Gwiazd w roku 1161 p.C. (Po Ciszy), a przywódcą inwazji był właśnie Xenofex. Zniszczyli miasto Sweet Water, gdzie założyli swój „ul”, który był dla nich stolicą. Nie dążył do bezpośredniej konfrontacji z Rolandem, ale do skłócenia go między swoimi lordami. Z tego względu rozszerzył kult Baa na Enroth, który mówił, że ród Ironfist utracił boskie prawo do władania tymi ziemiami. Wprowadziło to zamęt w królestwie, który mógłby się skończyć źle dla mieszkańców. Po osłabieniu pozycji Rolanda, Xenofex pokonał go w bitwie i gdy wydawało się, że miał prostą drogę do zdobycia władzy na Enroth, wtedy czwórka bohaterów mu przeszkodziła, niszcząc jego ul. Po porażce przybył na Antagarich gdzie razem z władcami podziemi wprowadził zamęt w Erathii. Opowiada o tym kampania Podziemia i diabły w Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii.

Sandro

Tutaj nie mamy jednoznacznych dowodów, czy Sandro znany z drugiej części Heroes jest tym samym Sandro z trzeciej. Jednakże podobieństwo w postępowaniu bohaterów oraz chęć pogłębienia nekromancji pozwalają sugerować, że jest to jedna postać. Działał już od wojny rozgrywanej między lordem Alamarem, a Morglinem Ironfistem. Wtedy jeszcze był czarnoksiężnikiem i nekromancję odkrył krótko przed wybuchem wojny o sukcesję. W niej stanął po stronie Archibalda Ironfista, którą przegrał. Do Antagarich przywiodły go pogłoski o rzadkich artefaktach, dzięki którym mógłby się stać jedną z najbardziej potężnych postaci na planecie. O tych przygodach opowiada nam część Heroes of Might and Magic: Cień Śmierci.

Roland Ironfist

Wspomniany powyżej Roland również swoją przygodę wojskową zaczynał na kontynencie Enroth. Z racji, że jego ojciec rządził całym królestwem, to po śmierci władze miał przejąć jeden z dwóch synów, Roland lub Archibald. Początkowo Archibald był królem, jednak sposób w jaki zdobył koronę, spowodował rozpoczęcie wojny o sukcesję, którą wygrał Roland. Tuż po bratobójczej walce na Enroth przybyły hordy Kreegan, co rozpoczęło kolejną walkę z nowym przeciwnikiem. Roland choć miał umiejętności wojskowe odziedziczone po ojcu nie potrafił przeciwstawić się przybyszom z kosmosu. Popularne demony porywają go i przewożą do kolonii Zod w Eeofol, wchodniej części Antagarich Właśnie wtedy pojawia się …

Katarzyna Ironfist

Była córką króla Erathii Nicolai’a Gryphonhearta, który wydał ją za mąż za zwycięzcę wojny o sukcesję. Nakazała uwolnienie męża, a w międzyczasie wróciła do Erathii, na pogrzeb swojego ojca. Okazało się, że został on otruty, a królestwo w całości znalazło się pod okupacją władców podziemi i demonów. O wyswobodzeniu Erathii z rąk przeciwników mówi nam pierwsza odsłona trzeciej części serii Heroes pt. Odrodzenie Erathii.

 

To jedne z najbardziej znanych postaci w świecie Heroes, które prężnie działały w Enroth i przenieśli się na Antagarich, gdzie działa się akcja trzeciej części kultowej sagi. Mógłbym jeszcze wspomnieć tutaj o Archibaldu Ironfiście, Crag Hacku, Kastore i wielu innych. Znacie jeszcze jakiś bohaterów, którzy z Enroth przybyli na Antagarich? Jeśli tak, to komentarze są dla Was 😊

 

Informacje o poszczególnych bohaterach czerpał ze strony fandomu o świecie Heroes of Might and Magic: https://mightandmagic.fandom.com/pl/wiki/Portal

Poprzednie artykuły ze świata Heroes:

https://segeworld.pl/heroes-bohaterowie-ktorzy-zmieniali-strony-konfliktu/

https://segeworld.pl/heroes-dlaczego-tak-nie-lubimy-gelu-i-czy-wszystkiemu-jest-on-winny/

https://segeworld.pl/heroes-dlaczego-ukazuje-wydarzenia-ze-swiata/

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
3 lat temu

Super!!😁

2
0
Would love your thoughts, please comment.x