fb Heroes: Krewlod, co wiemy, a czego nie wiemy o tej krainie? - SegeWorld

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
image

Heroes: Krewlod, co wiemy, a czego nie wiemy o tej krainie?

25 września 2021
Pobierz w formacie PDF

Krewlod jest krainą znaną z trzeciej odsłony Heroes of Might and Magic. To właśnie stamtąd wywodziła się frakcja, którą 3DO nazwało Twierdzą. W niej mieliśmy do czynienia z takimi jednostkami jak gobliny, orki, ogry, cyklopy i ubóstwiane przez wielu behemoty. Znajdowała się ona w zachodniej części Antagarich, gdzie graniczyła od południa z Bracadą, od północy z Tatalią i od wschodu z Erathią. Panował tam upalny klimat i większość obszarów zajmowały tereny pustynne.

Chociaż pierwsze wzmianki o tych terenach występują dość wcześnie, to stosunkowo niewiele wiemy o jednej z najstarszych krain na tym kontynencie. Chcecie się dowiedzieć, co powiedziano, a co ukryto o Krewlod? Jeśli tak, to zapraszam do dalszej części artykułu.

Co wiemy?

Historia

Już pierwsze wzmianki dotyczące życia na Antagarich wspominają Krewlod. To właśnie tam w I i II wieku p. C. (po Ciszy) władzę w plemieniu przejął Jarg, który podporządkował sobie pozostałe plemiona, a następnie rozpoczął ekspansję na cały kontynent. Podbił magów, zielone tereny Erathii i rozszerzył działania na wschodnią i północną część kontynentu. Utworzył I Imperium Barbarzyńców i nadano mu przydomek Zdobywca. Po śmierci władcy synowie nie pogodzili się w sprawie sukcesji tronu, na czym, skorzystali magowie i nie dość, że wyswobodzili się spod dominacji Krewlod, to jeszcze podbili ją, nakładając rygorystyczne prawo na jej mieszkańców.

Wyswobodzeniem był Tarnum, który podbił Bracaduun i na jego gruzach utworzył II Imperium Barbarzyńców. Jego brutalne rządy przerwał Rion Gryphonheart, który założył Erathię i wyswobodził Bracadę spod okupacji króla tyrana.

Ustrój

Władzę w królestwie sprawował król, który był wybierany raz na trzydzieści lat w trakcie Festiwalu Życia. Każdy z pretendentów do tronu musiał: zabić jednego starożytnego behemota, oczyścić dany obszar z potworów i następnie pokonać swoich konkurentów. Zwycięzca potyczki stawał do walki z królem i jeśli go pokonał, wówczas stawał się nowym władcą, a jeśli przegrał, to panowanie spoczywało w rękach poprzedniego władcy.

Mieszkańcy

Tereny zamieszkiwali głównie orkowie, gobliny, ogry, a także większe stworzenia jak roki, cyklopy czy behemoty. Aczkolwiek, co może dziwić, wśród mieszkańców Krewlod znajdowali się ludzie, którzy musieli cieszyć się poważaniem, skoro wielu z nich pełniło wojskowe funkcje. Najbardziej znanymi barbarzyńcami w ludzkiej postaci byli: Tarnum, Crag Hack, Kilgor, Terek, Shiva, czy Oris.

 

Czego nie wiemy?

Historia

Przede wszystkim, nie wiemy, w jaki sposób Jarg władał swoim królestwem. W myślach Tarnuma uchodził za godnego i silnego króla, wręcz można rzec, że stawiał go na piedestał. Rzeczywistość najprawdopodobniej była inna i był okrutnym władcą, który nie liczył się z mieszkańcami podbitych rejonów. To tylko hipoteza, jednak gdyby sprawiedliwie zarządzał imperium, to czy magowie, rycerze i inni mieszkańcy podbitych rejonów chcieliby się oswobodzić spod panowania barbarzyńców?

Następnie czego nie wiemy, to co się działo w królestwie od momentu obalenia Tarnuma, do objęcia władzy przez Winstona Boragusa. Można by rzec, że twórcy pozbawili nas prawie tysiąc lat historii z jednego z najstarszych królestw na Antagarich.

Ustrój

Nie wiemy, w jaki sposób narodziła się tradycja Festiwalu Życia i dlaczego przybrała taką formę. Możemy się domyślać, że wyzwania miały udowodnić wybrańcom, że są odpowiednimi kandydatami do tronu, jednak to są tylko domysły.

 

Krewlod poprzez długą historię jest jedną z najważniejszych krain na Antagarich, a mimo to stosunkowo niewiele o niej wiemy. Nawet o tym co wiemy, rodzą się pytania, na które odpowiedzi nie uzyskamy. A jakie jest wasze zdanie o Krewlod? Może pominąłem jakieś istotne informacje, bądź znacie jeszcze jakieś ciekawostki? Podzielcie się nimi w komentarzu, im więcej opinii tym lepiej 😊

 

Inspirację do stworzenia tego artykułu czerpałem ze strony fandomu o świecie Heroes:

https://mightandmagic.fandom.com/wiki/Antagarich

Pozostałe artykuły z serii Heroes znajdziecie również w podstronie z pozostałymi wpisami, a tam między innymi:

https://segeworld.pl/heroes-zycie-poszczegolnych-krain-przed-wydarzeniami-z-gier/

https://segeworld.pl/heroes-dlaczego-tworcy-niewiele-ukazali-z-uniwersum-heroes/

https://segeworld.pl/heroes-gavin-magnus/

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x