fb
 • Gary & Litin: Maroszek – Rozdział 2
 • Heroes: Bunt Nekromantów – Część 10 Part 1
 • Gary & Litin: Maroszek – Rozdział 1
 • Heroes: Życie poszczególnych krain przed wydarzeniami z gier

  11 września 2021
  Pobierz w formacie PDF

  Heroes: Życie poszczególnych krain przed wydarzeniami z gier

  Nazwa wpisu jest trochę enigmatyczna i pewnie niewiele Wam mówi, ale chciałem opisać życie na poszczególnych krainach, przed wydarzeniami z gier Heroes. Przykładowo mam na myśli Deyję, zanim przybyli nekromanci, Eeofol przed inwazją Kreegan, bądź Erathię przed założeniem królestwa. Okazuje się, że ziemie te nie zawsze były zamieszkiwane przez jej obecnych mieszkańców, a nierzadko los płatam im figle. Chcecie się dowiedzieć o jakich ziemiach mówię? Jeśli tak, to zapraszam do dalszej lektury.

  Mapa Antagarich miejsce wydarzeń Heroes III oraz Might and Magic VII 

  Eeofol

  Głównie kojarzymy ją z trzeciej części popularnych Heroes, gdzie Kreeganie po przybyciu na Antagarich założyli tam swoje królestwo. A co było przed inwazją przybyszy z kosmosu? Kraina była zielona i tętniła życiem. Zamieszkiwały ją niziołki, smoki oraz tytany. Po przybyciu demonów pod wodzą Xenofexa obszar ten zamienili w gorącą krainę, po której pływały rzeki lawy. Niziołków przepędzili, a smoki i tytany pozostawili przez wzgląd na swoje rozmiary.

  Deyja

  Obecnie jest wyschniętą ziemią zamieszkiwaną przez nekromantów, którzy wyssali z niej życie. Kiedyś były to tereny Avlee, a z racji, że elfy miały zamiłowanie do natury, to możemy się domyślać, że były porośnięte wszelką roślinnością.

  Erathia

  Najwięcej o wydarzeniach przed założeniem Erathii przez Riona Gryphonhearta wiemy z Heroes Chronicles, zwłaszcza z pierwszej części Warlords of the Wastelands. Wiemy, że ziemie te od zawsze wykazywały się dużą ilością zieleni, jednak nie były tak mocno zalesione, jak tereny Avlee. Z czego mogło to wynikać? Przede wszystkim z tego, że Erathia stanowiła strategiczny punkt dla najeźdźców. Już Jarg zdobywca podbił większość Erathii, Bracady i zmierzał na północ w kierunku Deyji, czy nawet Avlee. Jego plany podboju przerwała śmierć, a synowie nie potrafili się porozumieć w sprawie sukcesji władzy.

  Skorzystali na tym czarodzieje z pustynnej Bracady, którzy podbili większość ziem opanowanych prze Jarga Zdobywcę i utworzyli Cesarstwo Bracaduun. Zawierała ona w sobie obszary Bracady, Krewlod i Erathii. Armia składała się głównie z czarodziei oraz z rycerstwa Erathii. Po inwazji Tarnuma cesarstwo upadło, który władał twardą ręką nad podbitymi ludami. Dopiero Rion Gryphonheart pokonał tyrana i założył królestwo ludzi.

  Enroth - miejsce wydarzeń dwóch pierwszych części Heroes oraz Might and Magic VI

  Dragonsand

  Przejdźmy teraz na kontynent Enroth, ponieważ okazuje się, że również i tutaj występuje kraina, która swój obecny wygląd zawdzięcza jednemu wydarzeniu z przeszłości. Jest to właśnie pustynia Dragonsand, która w przeszłości była równie zielonymi terenami, jak pozostała część Enroth. Również inaczej się nazywała, bo miała nazwę Vissais. To właśnie w te rejony przyleciał statek kolonizacyjny VARN MCMIV około 350 lat przed Ciszą z przyszłymi mieszkańcami kolonii. Władzę nad nią sprawowała władza kolonijna, na której czele stał Padysz.

  Co się stało z krainą? Okazało się, że wśród członków władzy kolonijnej znajdowali się zdrajcy, którzy zamordowali córkę ówczesnego Padysza Alana, a później jego syna Michaela. Zarządca kolonii wpadł w szał i korzystają z potężnej broni starożytnych zrównał z ziemią tereny Vissais, gdzie znajdowali się pozostali zdrajcy. Tereny przez wiele lat nie były zdatne do zamieszkania a na jej tereny trafiły smoki oraz tytany, które jako nieliczne mogły tam żyć.

   

  Znacie jeszcze jakieś ciekawostki o krainach w świecie Heroes? Podzielcie się nimi w komentarzu 😊

   

  Inspirację do artykułu czerpałem ze strony fandomu o świecie Heroes:

  https://mightandmagic.fandom.com/wiki/Main_Page

  Wydarzenia opisane w Dragonsand mają nazwę Dnia Ognia, jego pełną opowieść znajdziecie na tej stronie: https://mightandmagic.fandom.com/pl/wiki/Dzie%C5%84_Ognia

  Pozostałe artykuły o świecie Heroes znajdziecie w sekcji pozostałe wpisy, a tam między innymi:

  https://segeworld.pl/heroes-dlaczego-tworcy-niewiele-ukazali-z-uniwersum-heroes/

  https://segeworld.pl/heroes-gavin-magnus/

  https://segeworld.pl/heroes-tarnum-skad-u-niego-taka-nienawisc/

  5 1 vote
  Article Rating

  guest
  2 komentarzy
  Oldest
  Newest Most Voted
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Christopher
  Christopher
  10 dni temu

  Herosi!! 1

  2
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x